. Gorący temat

Gniezno – szpital, po zaciągnięciu 50 mln pożyczki jeszcze zbiera pieniądze.

Dnia 16 marca 2020r. najprawdopodobniej w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie została zwołana konferencja prasowa, o której kolejny raz nasza redakcja nie została poinformowana. Po zapoznaniu się z materiałem przedstawionym przez redakcję tv.gniezno.pl w przedmiotowej sprawie przedstawiamy fakty i zapytania:

FAKTY:

Starosta Piotr Gruszczyński wspólnie z Zarządem Powiatu rozwiązał stosunek pracy ( w ciągu jednego dnia) z ówczesnym dyrektorem Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie Michałem Ogrodowiczem. Dla przypomnienia Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego składa się z następujących osób: Piotr Gruszczyński (PO) , Anna Jung (?), Mariusz Mądrowski (SLD), Telesfor Gościniak (SLD), Janusz Bukowski (Nowoczesna)

Tymczasem o sytuacji w szpitalu wypowiada się starosta Piotr Gruszczyński mówiąc: Zwracam się przede wszystkim do mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego …….. akcje, które są prowadzone w naszym powiecie nie do końca wspierają szpital. Ze swojej strony zwracamy się do opinii publicznej aby wesprzeć funkcjonowanie szpitala jeśli chodzi o konkretne kwoty finansowe pozwolimy sobie podać konto ponieważ zakup tego sprzętu w miejscach specjalistycznych pozwala, będzie nam pozwalał podejmować działania o charakterze medycznym i tylko i wyłącznie taki sprzęt jest tutaj nam niezbędny”

Czy starosta Piotr Gruszczyński przejął funkcję dyrektora szpitala?

Tymczasem warto pamiętać, że ani starosta Piotr Gruszczyński ani p.o. dyrektor do spraw medycznych Mateusz Hen ani były dyrektor szpitala Michał Ogrodowicz nie przedstawili opinii publicznej warunków zaciągniętej pożyczki 50 mln złotych dla szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie, którą mieszkańcy przez wiele lat będą spłacać. Ponadto nie upublicznili podpisanego aneksu (porozumienia) związanego z rozbudową szpitala, którego koszty mają wzrosnąć o około 7 mln złotych. Porozumienie zostało podpisany przez Mateusza Hena.

Czy przerzucenie odpowiedzialności za zakup sprzętu medycznego dla szpitala na struktury wojewódzkie czy wręcz ministerialne ma odwrócić uwagę od sposobu zarządzania i gospodarowania środkami z zawartej na niewiadomych warunkach 50 mln pożyczki?

Ile pieniędzy pozostało z 50 mln pożyczki?

Do tematu powrócimy. Czytelników zapraszamy do przeczytania poniższych artykułów.

Tekst: Anna Nowak źródło: tv.gniezno.pl

Komentarze

  • Sprzętu w szpitalu jest wystarczająco dużo ! Liczba respiratorów zabezpiecza miejsca Intensywnej Terapii ! Pytam się po co te pieniądze ? Ludzie nie dajcie się nabrać tym ludziom ! Zaciągnęli 50 mln pożyczki nie wiadomo po co skoro na dokończenie budowy mieli znaleźć dodatkowo ok 25 mln zł !

  • To są jaja jakieś. To jest bezczelność żeby żebrać na szpital od ludzi. A co zrobili z tą pożyczkà jak się nie mylę to 50 mil. było. Szybko rozwalili tą kasę. Panie starosto to właśnie będzie spłacane z naszych pieniędzy przez 30 lat. To mało? Może panowie sami dołożycie ze swojej kasy, którą i tak macie z naszych podatków. A jak nie wiecie skąd brać to zapytajcie swoich specjalistów od wszystkiego. A tak a propos jak się wola o kasę na instytucję państwową to świadczy o braku gospodarności i nie umiejętnym rządzeniu , to chyba jest na to paragraf. Ciekawe czy doszło to już do Ministerstwa Zdrowia. Wstyd dla Gniezna!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz