Zwierzęta

Ustawa o ochronie zwierząt przegłosowana. Kto jak głosował ….

W dniu dzisiejszym (18.09.2020r.) Sejm uchwalił „piątkę dla zwierząt” zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego.

Jak głosowali posłowie poszczególnych partii:

Spośród 229 przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy, którzy wzięli udział w głosowaniu, nowelizację poparło 176 posłów PiS natomiast przeciw nowelizacji ustawy zagłosowało 38 posłów klubu PiS w tym gnieźnieński parlamentarzysta Zbigniew Dolata.

Wśród posłów Koalicji Obywatelskiej przeciw nowelizacji ustawy zagłosowało 4 posłów:

Wśród posłów PSL – Kukiz 15 przeciw nowelizacji ustawy zagłosowało 22 posłów:

Wśród posłów Konfederacji przeciw nowelizacji zagłosowała cała Konfederacja

Tekst: Anna Nowak źródło: informacja publiczna

Komentarze

  • Żenada , szkoda słów , dobrze że widać nazwiska kto jak głosował to już opinię sobie wyrobimy. Proponuję spojrzeć w oczy chorych i maltretowanych zwierząt a nie tylko kasa za wszelką cenę.

  • Niestety – intencje super – wyszło gorzej, ustawa powinna być etapowana – najważniejszy etap wyeliminowanie okrucieństwa wobec zwierza powinien być natychmiastowy, etapy zmian w funkcjonowaniu gospodarki późniejsze z uwzględnieniem okresów przejściowych. Od lat człowiek hodował zwierzęta, używał ich jako źródła pracy, rozrywki, pożywiania, ubrania. Równowaga i szacunek dla zwierząt tracących życie dla człowieka który jeszcze w tym czasie mają ludzie żyjący z dala od cywilizacji jest bajkowym ideałem do którego my w naszym człowieczeństwie powinniśmy dążyć a za tym pójdzie szacunek dla ziemi, pożywienia i życia jakie nam daje. Są rośliny, gatunki zwierząt roślinożerne i mięsożerne – i tego nie zmienimy. Chodzi o intencje, szacunek, człowieczeństwo. Futra i kożuchy – wręcz niezniszczalne ubranie na wiele lat (nie mówię o modzie i konsumpcjoniźmie) ) – a z drugiej strony wszechobecny i tez niezniszczalny plastik – który jeżeli jest obecny w naszych ubraniach i i obuwiu i ogólnie mówiąc w życiu – potwornie niszczy i zatruwa środowisko ludzi , zwierząt i roślin ( przy produkcji i przy utylizacji). Trzeba zachować równowagę.

Dodaj komentarz