. Informacje

Gniezno – powiat, sesja nadzwyczajna część 1 – ” gdzie są te pieniążki?”

W dniu 20 października 2020r. w trybie zdalnym kontynuowana była XXXVI nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, która zwołana została w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w najem lub dzierżawę pomieszczeń budynku Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie.

Przed głosowaniem przygotowany został już projekt uchwały ( z dnia 9 października 2020r.), w którym między innymi czytamy:

W trakcie sesji radna Natasza Szalaty powiedziała:

Wypowiedź radnej Nataszy Szalaty została skrytykowana przez starostę Piotra Gruszczyńskiego, który m.in. powiedział:

” …. my w lipcu zorganizowaliśmy spotkanie w Starostwie Powiatowym z dyrekcją spotkanie gdzie o tym żeśmy rozmawiali…

Dla przypomnienia informujemy, że redakcja GFI na temat lipcowego spotkania pisała w artykule: Gniezno – p.o. dyrektor szpitala Mateusz Hen oskarża…… i zapewniamy, że podczas spotkania nie było nic mówione na temat przeniesienia Oddziału Dziecięcego, który mieścił się w szpitalu przy ul. Jana.

Radna Natasza Szalaty odpierając zarzuty starosty Piotra Gruszczyńskiego powiedziała: „….. panie starosto, pan dzisiaj chce oddawać firmie część budynku na wyposażenie ….. ja chcę panu przypomnieć, że państwo wzięliście 50 mln zł pożyczki i 40 mln zł poszło już nie wiadomo gdzie bo pan dyrektor o tym mówił we wrześniu …. ja bym prosiła najpierw realną realizację wydatkowania tych środków, Na co poszło 40 mln zł przez niecały rok czy dwa lata …… gdzie są te pieniążki ….”

Radna Natasza Szalaty – ” …gdzie są te pieniążki ….”

Wkrótce część 2 relacji z sesji nadzwyczajnej 🙂

Tekst: Anna Nowak źródło: informacja publiczna

Komentarze

  • W tym „projekcie uchwały” jest mowa o dwóch pracowniach hemodynamiki ( czy przewiduje się podwojenie liczny zawałów, czy podwojenie liczby mieszkańców powiatu? ) amoże teraz w pracowni hemodynamiki będzie się kolonoskopię robić???????

  • Ilu mamy radnych w tym powiecie? A czy dietę pobierają wszyscy? Bo jak widać i słychać pracuje tylko jedna radna. Szok! Reszta śpi!

  • A pieniążków jak nie było tak nie ma, i szpitala jak nie było tak nie ma. Pan juz chyba budowała ten szpital i nie skończył i teraz też będzie powtórka z rozrywki. Tylko to juz przestaje być śmieszne ,że ta władza uważają się za takich hohoho a szpital już 15 lat budują. Czyli jeden wniosek jak ktoś zna się na wszystkim , to sie nie zna na niczym. Jaka byłaby ulga dla pacjentów ,gdyby dzisiaj mogli być przyjmowani na nowych odzdziałach i leczeni nowoczesnym sprzętem, który tam stoi i marnieje. Przecież z Gniezna to się cała Polska śmieje ,że takie Boby Budowniczowie z tej władzy. Jak wam nie wstyd, dostaliście drugą szansę i tak to spiprzycie ,że będzie trzeba rozbierać. Wstyd i jeszcze raz wstyd.

  • A może TVN ZAPROSIMY, NIECH OBEJRZĄ TEN POMNIK ZAGŁADY DLA GNIEZNA. Albo TVP , TUTAJ NIE MAJĄ CO UPIĘKRZYĆ I ŚCIEMNIAĆ TYLKO POKAŻĄ CAŁĄ PRAWDĘ. A może zaprosimy parlamentarzystów niech sobie selfi porobią na tle tej niedokończonej historii.

Dodaj komentarz