. Gorący temat

Gniezno – szpital, ciche powołanie.

W godzinach rannych w środę 22 kwietnia 2020r. odbyło się drugie i ostatnie posiedzenie Komisji Konkursowej – konkursu na stanowisko dyrektora Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie. Nieoficjalnie wiemy, że nie rozstrzygnięto postępowania.
Natomiast na stronie internetowej szpitala pojawiła się informacja o składzie dyrekcji szpitala. Jak czytamy Mateusz Hen jest p.o dyrektora szpitala i p.o. z-cy dyrektora d.s Lecznictwa.


Przypominamy, że nowo wybrany (a obecni już były) dyrektor Michał Ogrodowicz powinien po swoim mianowaniu (wybrany został 29 marca 2019r.,jego kadencja miała trwać 6 lat) powołać na drodze konkursu swojego zastępcę ds. Lecznictwa. Co więcej – na XVII Sesji Rady Powiatu 26 września 2019r. w związku z planowanym konkursem wybrano przedstawiciela do komisji konkursowej na stanowisko z-cy dyrektora d.s. Lecznictwa z ramienia podmiotu tworzącego.

Dlaczego przez rok nie przeprowadzono konkursu na stanowisko zastępcy dyrektora szpitala d.s. Lecznictwa?

Dlaczego nie podano do publicznej wiadomości powierzenia Mateuszowi Hen stanowiska dyrektora naczelnego szpitala jako p.o ?

Dlaczego nie podano do publicznej wiadomości informacji o decyzji Komisji Konkursowej z dnia 22.04.2020r.?

Czyżby mieszkańcy Gniezna nie powinni się o tym dowiedzieć???

Dlaczego nie złożył swoich dokumentów Mateusz Hen w trwającym?/zakończonym?/konkursie na stanowisko dyrektora szpitala????


Dlaczego starosta Piotr Gruszczyński nie poinformował opinii publicznej o powierzeniu stanowiska dyrektora szpitala Mateuszowi Hen.

Dlaczego w-ce starosta Anna Jung podczas konferencji prasowej wprowadziła opinię publiczną w błąd mówiąc o pełnomocnictwach, które jak ustaliła nasza redakcja od 29 lutego 2020r. były nieważne?

Co na to członek komisji konkursowej i Rady Społecznej Szpitala, Paulina Hennig-Kloska ?

Co na to Zarząd Powiatu? Co na to Radni Powiatu Gnieźnieńskiego?

Dlaczego Mateusz Hen nie poddaje się procedurom konkursowym jak przewiduje Ustawa o Działalności Leczniczej?

Czy Mateusz Hen zawsze będzie miał status pełniącego obowiązki? Dlaczego?

Tekst: Anna Nowak źródło: informacja publiczna

Komentarze

 • Nowy p.o. dyrektor taki skromny, że nawet w szpitalu swoim pokornym podwładnym się nie przedstawił

 • Mam pytanie: czy to prawda że obecnie P.O. Dyr jest osobą która nie może okazać zaświadczenia o niekaralności które jest wymagane na tym stanowisku !?
  Skoro tak to oczekuję od posłów i senatorów z naszego powiatu o podjęcie pilnych działań sprawdzających czy osoba zarządzająca majątkiem publicznym wartości ok 150 mln zł plus 50 mln zł pożyczki może taką funkcję pełnić !!

 • Gdzie są parlamentarzyści. Czy udają, że tego nie widzą czy popierają działania niezgodne z prawem? To właśnie Wy powinniście stać na straży prawa. Dlaczego nie ma żadnego komentarza w tej sprawie? Dlaczego nie podejmujecie żadnych działań.?
  Wstyd. Szkoda mi tego mojego miasta i tego, że moje miasto słynie z bezprawia. A miało być tak pięknie. Wierzyłem tym ludziom kiedy obiecywali w czasie swoich kampanii , że są blisko ludzi , że Polska jest jedna, że tylko prawo i konstytucja . A teraz co? Nie zmarnujcie tego czasu , bo kadencja minie szybciutko. Pozdrawiam tych co za i tych co przeciw.

 • Ednrju i Oszukany,

  Radni (miejscy i powiatowi) też mogliby zobaczyć i usłyszeć albo iść do okulisty i laryngologa jak mają problemy z postrzeganiem rzeczywistości i do psychiatry jak maja problemy z oceną tego czego „nie” widzą i „nie” słyszą. W tej sprawie mamy wielu chorych w naszym mieście a w urzędach oczywiście jest największe zagęszczenie tej zarazy.

 • Osobno należy wspomnieć o najszerszej grupie moich klientów w kategorii usług „pod dywan” – czyli gnieźnieńskich mediach – .

Dodaj komentarz