Myśl samodzielnie

List od czytelnika … Gnieźnieńscy Parlamentarzyści …

Szanowna Redakcjo!

Odsłuchanie przebiegu ostatniej Sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, podczas którego szczególnie pan Starosta Piotr Gruszczyński kładł głęboki nacisk na bardzo trudną sytuacje finansową powiatu zmusiło mnie do refleksji nad udziałem “naszych” czytaj, wybranych głosami m.in. naszej lokalnej społeczności parlamentarzystów. Konkluzja okazała się porażająca. I tak:

  • Senator Paweł Arndt – błogi spokój, spokojny sen, comiesięczna dieta. Nie widać i nie słychać. Brak informacji o jakichkolwiek działaniach na rzecz swoich wyborców.
  • Poseł na Sejm RP Zbigniew Dolata – po dwuletnim, głębokim śnie obudzony ustawą o ochronie zwierząt. Swoją heroiczną postawę przypłacił zawieszeniem w prawach członka partii. Jedyny pozytyw nagłego przebudzenia to zwrócenie uwagi społecznej na coraz większą skalę nieprawidłowości w sprawowaniu funkcji organu założycielskiego jakim jest Starostwo dla Szpitala Pomnik Chrztu Polski. Można jedynie mieć nadzieję, że urodzi się coś pozytywnego dla mieszkańców Gniezna i Powiatu.
  • Poseł na Sejm RP Paulina Hennig-Kloska. Na tę Panią zwróciły moją uwagę tumany hipokryzji towarzyszące każdej wypowiedzi zarówno w Sejmie jak i w przestrzeni internetowej. Zaznaczyć należy, że jakakolwiek polemika w sieci nie jest możliwa, ponieważ każdy krytyczny wobec wypowiedzi p. Poseł komentarz jest natychmiast usuwany. Moją szczególną uwagę zwróciło wystąpienie p. Poseł w przestrzeni internetowej o tragicznym zadłużeniu Państwa i jego potencjalnych konsekwencjach. Mnie jako obywatela też to przeraża ale hipokryzja p. Poseł mnie poraża. Przecież długi byłej partii p. Poseł (Nowoczesna) też będą spłacali podatnicy, czyli my wszyscy. Zdumiewa mnie szeroka perspektywa (ogólnopolska) p. Poseł w sytuacji absolutnej bierności wobec niegospodarności, tolerancji dla nepotyzmu, łamania prawa przez gnieźnieńskich włodarzy zarówno w mieście jak i w powiecie, które również stanowią przyczynę zadłużania Państwa.Podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu, Dyrektor szpitala skarżył się na braki personelu i trudną sytuacje szpitala a chwilę wcześniej p. Starosta sprawozdawał o zatwierdzeniu zakupu fabrycznie nowego samochodu dla Starosty. Zarówno w sprawie szpitala (Paulina Hennig-Kloska jest członkiem Rady Społecznej Szpitala), “dziwnych” najmów lokali, nie do końca uzasadnionych dotacji, zniknięcie, pomimo zapewnień Starosty, że tak się nie stanie “dzieci z chmur”, zakupów czy zatrudnienie karanych osób do dysponowania publicznym majątkiem, p. Poseł Paulina Hennig-Kloska jest czy jej nie ma?
  • Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski, który przed wyborami w prywatnych rozmowach gwarantował, że szpitalem nie będzie zarządzać była dyrekcja z czasów starosty Dariusza Pilaka. Czyżby amnezja?

Szanowni Państwo Parlamentarzyści – do zobaczenia za 3 lata przy urnie wyborczej.

Dziękuję Redakcji “Gniezno-Fakty-Interwencje” za odwagę i konsekwencję w nagłaśnianiu społecznie ważnych problemów.

Z wyrazami szacunku – czytelnik

Komentarze

  • Trafne oceny, dodam tylko , że pan poseł Tadeusz „zawsze dla ludzi” Tomaszewski miał nie tylko prywatną wiedze o szpitalu i gładko to przełknał.

  • Tylu parlamentarzystów a Gniezno umiera, powiat jest rozsprzedawany a Oni na to patrzą. Za co dostają taką kasę? I jeszcze podwyżki chcieli. Pytam się za co? Że dwa razy w miesiącu do sejmu pojadą. To jest dopiero marnotrastwo. Gdzie Oni są? Zapadli się po ziemię , na pewno pokażą się jak będzie otwarcie 10 m. drogi i trzeba będzie przecinać wstęgę wtedy zrobi się gęsto.

  • Jeden posełe, który woli bronić zwierzęta niż ludzi, drugi poseł który jest a jakby go nie było, niemy senator i posłanka , która zna się najlepiej na wszystkim począwszy od oświaty, przez finanse, inwestycje a skończywszy na służbie zdrowia. Ekipa dobra do kabaretu a nie do Sejmu. Buhahaha

  • 50 mil. pożyczki praktycznie rozwalone i nie wiadomo na co, lekarzy jak na lekarstwo, oddziały się zamykają. Na końcu szpital zlikwidują. A co na to Ci Państwo? Bo jakiś wszyscy siedzą cicho, nic nie komentują. A jak był czas to wszyscy kampanię na szpitalu robili, że jedni zrobili to a drudzy zrobią tamto. A ty biedny człowieku jak nie możesz iść prywatnie to umieraj. Tylko Ci Państwo są takimi samymi ludźmi jak my z jedną małą różnicą zbijają fortunę z naszych podatków jak wynika z ich zeznań majątkowych i kiedy będą w potrzebie pójdą do lekarza prywatnie czy do kliniki a co ich obchodzi szpital państwowy. Pamiętajcie! Wszyscy jesteśmy równi! My o tym będziemy pamiętać za 3 lata i żadne kłamstwa już nie przejdą.,, Kto się wywyższa , będzie poniżony.”

Dodaj komentarz