Zwierzęta

Legenda o „Tęczowym Moście”.

Ta część nieba to miejsce nazywane Tęczowym Mostem. Kiedy odchodzi zwierzę, które było szczególnie bliskie komuś kto tutaj pozostał, podąża na Tęczowy Most. Są tam łąki i wzgórza, na których wszyscy nasi Wyjątkowi Przyjaciele mogą biegać i bawić się razem. Jest tam mnóstwo jedzenia, woda i słońce, a naszym Przyjaciołom jest ciepło i przytulnie.

Wszystkie zwierzęta, które były chore i stare stają się znowu zdrowe i młode; te, które były ranne lub okaleczone są znowu całe i silne, takie jakimi je pamiętamy w naszych snach i przeszłości, która przeminęła.

Wszystkie one są szczęśliwe i zadowolone, poza jednym małym wyjątkiem – każde z nich tęskni za kimś bardzo wyjątkowym, kimś kto pozostał po tamtej stronie. Wszystkie razem biegają i bawią się, lecz nadchodzi taki dzień, gdy jedno z nich nagle przystaje i wpatruje się w dal. Jego skupione oczy błyszczą, jego ciało zaczyna drżeć. Nagle odbiega od grupy, pędzi nad zieloną łąką, jego nogi niosą go wciąż szybciej i szybciej.

Zostałeś dostrzeżony, a gdy ty i twój Wyjątkowy Przyjaciel się spotykacie, przylegacie do siebie w radosnym połączeniu, by nigdy już się nie rozłączyć. Deszcz szczęśliwych pocałunków pada na twoją twarz. Twe ręce znów pieszczą ukochany łeb i kolejny raz patrzysz w ufne oczy swego przyjaciela, tak dawno odszedł z Twego życia ale nigdy nie opuścił twego serca.

A wtedy razem, Ty i Twój najlepszy przyjaciel przekraczacie Tęczowy Most.

Tekst: Paul C. Dam

Komentarze

  • Parę dni temu pożegnałam mojego aniołka.. W swoim życiu pożegnałam ich już dwóch.. Głęboko wierzę w to, że niebawem wszyscy się tam spotkamy.. Tak bardzo za nimi tęsknię i ogromnie kocham.. Życie jest niesprawiedliwe.. Tyle paskudztwa i tyle chorób potrafi przypałętać się do tak cudownych istotek, a ludzie, którzy całe życie żyli źle, którzy w ogóle nie mają za grosz serca żyją sobie ciepło i przytulnie na tym świecie nawet i po 80/90 lat.. Mój miś przez ostatnie tygodnie przeżył naprawdę ogromny ból choć kompletnie sobie na to nie zasłużył.. Nie rozumiem tego i już nigdy nie zrozumiem..

    • PS – Legenda przepiękna i tylko to utrzymuję mnie jeszcze przy w miarę ”normalnym” życiu tutaj.. Że wszyscy się jeszcze tam spotkamy, po drugiej stronie.. ♥

  • 17 Kwietnia 2024 o 20 : 35 odeszła nasza iskierka Nala .
    Jest za tęczowym mostem czeka na nas kochamy cie i tęsknimy

Dodaj komentarz