Ratuj dzieci! – jak możemy ratować nasze dzieci przed elektrosmogiem i uzależnieniem od smartfonów i dlaczego powinniśmy to robić?
Dziś mało kto chce nas słuchać, gdy ostrzegamy przed elektrosmogiem, którego źródłem są smartfony w rękach dzieci, rutery Wi-Fi w klasach szkolnych i stacje bazowe telefonii komórkowej 2/3/4 i 5G na dachach szkół.
Elektrosmog to potoczna nazwa promieniowania elektromagnetycznego. Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem sklasyfikowała promieniowanie telefonii komórkowej jako potencjalnie rakotwórcze.
Do zagrożeń ze strony elektrosmogu dochodzą też te, związane z uzależnieniem od nowych technologii.
Jak walczyć z zagrożeniami?
- Po pierwsze ograniczając dzieciom czas korzystania z telefonów komórkowych. Stąd nasza zbiórka podpisów pod petycją za wprowadzeniem zakazu używania smartfonów na terenie szkół.
- Po drugie zamieniając Wi-Fi na bezpieczny Internet kablowy.
- Wreszcie po trzecie nie dopuszczając do instalacji masztów telefonii komórkowej na dachach szkół lub w ich sąsiedztwie.
PETYCJA do Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego.
W trosce o zdrowie dzieci i młodzieży, postulujemy wprowadzenie rozwiązań systemowych, których rezultatem będzie wyłączanie telefonów komórkowych przez uczniów przynoszących telefony do szkoły oraz nie stawianie masztów telefonii komórkowej na budynkach szkół i w ich pobliżu.
- Cyfrowe media wpływają negatywnie na rozwój psychiczny i umysłowy dzieci i młodzieży, prowadząc tym samym do wzrostu agresji, samotności, wykluczenia, rozwoju chorób czy niezadowolenia z życia, „Cyfrowa demencja. W jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci”, prof. Manfred Spitzer.
- Używanie telefonów komórkowych prowadzi do uzależnienia dzieci i młodzieży. Więcej informacji: Krajowe Biuro Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii, „Adaptacja i walidacja narzędzia do pomiaru stopnia zagrożenia problematycznym używaniem telefonu komórkowego przez młodzież„
- Telefony oraz maszty telefonii komórkowej narażają dzieci i młodzież na elektrosmog (promieniowanie elektromagnetyczne). Wywiad z profesor Alicją Bortkiewicz z Instytutu Medycyny Pracy.
Czy mieszkańcy miasta Gniezno i powiatu gnieźnieńskiego dołączą do akcji i podpiszą petycję?
Link do petycji: https://instytutsprawobywatelskich.pl/ratuj-dzieci/?fbclid=IwAR0o-BOyrrH2-yqx4-KwlaSkvy99ho2astk1r2Yno1-W390hmESTQWvXQUM
Źródło: Instytut Spraw Obywatelskich
Dodaj komentarz