. .. Interwencje

Gniezno-szpital – firma matki Mateusza Hena wygrywa konkurs ofert.

Mateusz Hen i Grzegorz Sieńczewski

Konkurs ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych przez lekarzy w Oddziale Medycyny Paliatywnej wygrała spółka Medsfera , której prezesem zarządu jest Aurelia Mazurek-Hen prywatnie matka Mateusza Hena, który pełni funkcję z-cy dyrektora szpitala w którym ogłoszono konkurs.

INFORMUJEMY

Na stronie głównej szpitala w zakładce – personel – Odział Medycyny Paliatywnej czytamy, że lekarzami prowadzącymi na tym oddziale jest Mateusz Hen, który jednocześnie pełni funkcję z-cy dyrektora szpitala oraz jego kolega Jacek Bembnista.

Ponadto informujemy, że w dniu 23 maja 2022 do dyrektora szpitala Grzegorza Sieńczewskiego redakcja GFI skierowała m.in., poniższe zapytania na które do chwili obecnej nie otrzymała odpowiedzi:

 1. Kto jest kierownikiem Oddziału Paliatywnego i Zakładu Opiekuńczo Leczniczego
 2. Czy na tych oddziałach i w przyszpitalnej aptece wystąpiły nieprawidłowości w wydawaniu i obiegu morfiny?
 3. Czy pan jako dyrektor szpitala zgłosił tą sprawę na prokuraturę?

FAKTY

Mateusz Hen i Jacek Bembnista, obaj panowie byli prezesami Zarządu spółki o.o.  Medsfera. Początkowo funkcję tę pełnił Mateusz Hen a następnie Jacek Bembnista.

Obecnie spółkę tę reprezentuje zarząd, który tworzą: prezes zarządu – Aurelia Mazurek-Hen ( matka Mateusza Hena) i Jacek Antoni Hen (ojciec Mateusza Hena)

Informacja o konkursie ofert w zakładce BIP szpitala została opublikowana 18 października 2022 roku. W aktualizacji, która została dodana 27 października czytamy ” Decyzją Komisji Konkursowej zostaje wydłużony termin składania ofert w konkursie na świadczenia zdrowotne w Oddziale Medycyny Paliatywnej . Oferty należy składać w sekretariacie Szpitala w Gnieźnie ul. Św. Jana 9 do dnia 31.10.2022r. do godz. 14:00. Jednocześnie zmianie ulega termin otwarcia ofert, który nastąpi 2.11.2022r. o godzinie 10:00″

Natomiast w załączniku SWKO podano inne terminy:

Kiedy ostatecznie rozstrzygnięto konkurs ofert i kto wchodził w skład komisji konkursowej?

Odpowiedź na powyższe pytanie nie zostało opublikowane na stronie oficjalnej szpitala i w ogłoszeniu podpisanym przez dyrektora szpitala Grzegorza Sieńczewskiego. W dniu 10 listopada 2022 roku została tylko opublikowana informacja, którą podpisał dyrektor szpitala Grzegorz Sieńczewski bez podania daty.

Poniżej treść całego ogłoszenia i podpis dyrektora Grzegorza Sieńczewskiego

Dyrektor szpitala Grzegorz Sieńczewski w podanym komunikacie informuje:

Umowa  zostanie zawarta  na okres od 01.12.2022r. do 31.12.2024r.

INTERWENCJE

W dniu dzisiejszym redakcja GFI w ramach dostępu do informacji publicznej skierowała do dyrektora szpitala – Grzegorza Sieńczewskiego poniższy wniosek:

” Wnoszę o kserokopie protokołu wraz z wszystkimi załącznikami z posiedzenia komisji konkursowej w konkursie na świadczenia zdrowotne w Oddziale Medycyny Paliatywnej, w którym wygrała spółka Medsfera

Co dzieje się w gnieźnieńskim szpitalu? …. przypominamy, że część powierzchni wydzierżawiona została podmiotowi zewnętrznemu spółce AHP – …. spółka amerykańska czy cypryjska?, oddział SOR najprawdopodobniej przejęła spółka „Medsfera i „Medica gdzie prezesem pierwszej spółki jest matka Mateusza Hena a prezesem drugiej spółki żona Bartosza Śmidowicza.

Co na to radni … jak długo będzie trwała zmowa milczenia? A może to planowa działalność dyrekcji szpitala i Zarządu Powiatu, którego przewodniczącym jest Piotr Gruszczyński.

Tekst: Anna Nowak źródło: bip.szpitalpomnik.

Chcesz wiedzieć więcej

⬇️

Komentarze

 • Przyjrzyjcie się też innym przetargom w gnieźnieńskich instytucjach, przecież to norma. przetargi powstają pod firmy a firmy pod przetargi od wielu lat. zwykły Kowalski nie ma szans i moja rada – nie masz znajomości to nawet nie składaj oferty – szkoda czasu i nerwów.

 • Panie Seńczewski czy Panu nie jest wstyd!!
  Ogłoszenie konkursu na świadczenie usług na Oddziale Paliatywnym ( na którym już był zatrudniony Hen oraz Bembnista) w dni 28 października 2022 roku o godzinie 14.00 a w poniedziałek 31 października 2022 roku otwarcie kopert!!

  To są działanie korzyść szpitala i danej firmy?

  • to prawda, taki pośpiech – otwarcie kopert poniedziałek o godzinie 9.00! Była sobota , niedziela, dzień odpoczynku a nie pracy!! Czy moralnie i etycznie to słuszne postępowanie z Pana strony!! Dyrektor musi być odpowiedzialny i wiarygodny – myślę że ta wiarygodność w Pana przypadku jest wątpliwa!!
   Mam tylko nadzieje, że podczas Pana kadencji nie uda się całkowicie wydzierżawić szpital a w następnej kolejności utworzyć (przekształcić) spółkę – może prywatny szpital (za pieniądze nas wszystkich) z wiadomymi Panu już pracującymi w szpitalu – jaka będzie Pana rola, funkcja w tym przekształcanym szpitalu – dowiemy się – zapewniam!!

  • FIRMA ,,ROBIMY CO CHCEMY” WYPOŻYCZALNIA TRUMIEN WIELOKROTNEGO UŻYTKU Z DNEM RUCHOMYM. FIRMA ,,BELA BELA DONNA” Z SIEDZIBĄ W PYSZCZYNKU Z DOTACJAMI MILIONOWYMI NA POCHUWKI ZBIOROWE ORAZ BUDOWANIA SANOTORIUM WIECZNOŚCI NA TERENIE WIDOWISKOWO PLAŻOWYM KUSTODIA ZDRÓ.J PRIORYTET DLA FIRMY ,,NARKOZA” Z DOTACJAMI WŁADZ Z DZIEKANKI W POSTACI KILKUDZIESIĘCIU DYREKTORÓW NAWIEDZONYCH, ALE ROKUJACYCH SAMO WYLECZENIE PO SPOŻYCIU LEKU PIPERAZINUM DOUSTNIE TRZY RAZY DZIENNIE SSAĆ NIE ŁYKAĆ. DIAGNOZA KLEPTOMANIA ORGINALIS-WALUTUS.

  • STAROSTWO ORGANIZUJE DLA DYREKTOROW KONKURS ZBIERANIA BANKNOTOW NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO W REKLAMOWKI MOJA BIEDRONKA CEL KTO PRZBIJE „PRZCHIATRE „

 • Do Łukasz
  To nie pierwszy taki konkurs, bez konkursu zatwierdzany przez Pana Seńczewskiego (SOR – Śmidowicz i Hen i spółki )!! Zastanawiam sie czy jako prawnik (tak pisze Pan w CV) nie zauważa Pan swoich błędów!! Co jeszcze, jaki Oddział odda Pan Pani Hen – matce dyr Hena – Firmie Medsferza!!
  Privatorum conventio iuri publico non derogat (Umowa osób prywatnych nie może zmieniac prawa publicznego)! A Pan powinien tego prawa przestrzegać (
  Leges observare.) – a co Pan robi??

  • FIRMA ” ZIELONA GRUSZKA- ” ODSTAPI UDZIALY SZPITALA” WIDMO ZAGLADY „ZDOBYTE PODCZAS KONKURSU OFERT MILIONOWE DOTACJE PANSTWA GWARANTOWANE ZA PRZYSŁOWIOWA ZŁOTOWKE MILE WIDZIANI KOLEDZY Z FIRMY „’ SKALPEL”

 • To na oddziale chirurgicznym jest pewnie tych 17 chirurgów o których mówił radny Dziel skoro dwóch „wybitnych” chirurgów pracuje na oddziale paliatywnym

  • Słuchając Pana Dziela, co bylo napisane w dokumentach byłem przerażony – 17 chirurgów!!
   Dlaczego napisano nieprawdę!!
   Oddział Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej

   PERSONEL

   lek. Jacek Bembnista – specjalista chirurgii ogólnej
   jednocześnie – Lekarze prowadzący:Oddział Medycyny Paliatywnej.
   lek. Jacek Bembnista

   dr n. med. Krzysztof Karaś – specjalista chirurgii ogólnej

   lek. Mateusz Hen – specjalista chirurgii ogólnej
   jednocześnie – Lekarze prowadzący:Oddział Medycyny Paliatywnej.
   lek. Mateusz Hen który jest również dyr. med, naszego szpitala

   lek. Piotr Reszelski – specjalista chirurgii ogólnej
   lek. Paweł Banaszak – specjalista chirurgii ogólnej
   lek. Bartosz Śmidowicz – specjalista chirurgii ogólnej

   Rezydenci:
   lek. Martyna Wągiel
   lek. Kornel Pieczyński
   lek. Tomasz Dutkowski
   lek. Marcin Goławski
   Pomimo wnikliwej analizy, nie zauważyłem by na chirurgii pracowało 17 lekarzy!
   A lekarz rezydent to Lekarz odbywający szkolenie specjalizacyjne Nadzór nad nim pełni kierownik specjalizacji, którym jest lekarz specjalista w danej dziedzinie. Myślę że Pan o tym doskonale wie, natomiast nie rozumie dlaczego wprowadza Pan w błąd Radnych a tym samym nas mieszkańców Gniezna tak szumnie głosząc iz w szpitalu pracuje 17 chirurgów??

 • Najważniejsz że oni mają oni się nachapali, ja się dziwie że ludzie z taką reputacją są jeszcze na takich stanowiskach.Ale widać że nie maja za grosz własnej godności.Plują im w pysk a oni na to deszcz pada”

 • Czy ktoś wreszcie rozpędzi to towarzystwo i zwróci uwagę na problemy , które opisuje Redakcja.? A gdzie jest starosta tego powiatu? Pozwala na takie numery i udaje ,, Polacy nic się nie stało”.To po co on w ogóle tu jest? Wywieść go na taczce!!!!!!!

 • SYLWEK ZAPŁACILŁ ŻYCIEM ZA PRZEKAZANIE PŁYTKI RODZINIE JANIAKA. DOSTAŁ OD HENA PŁYTKĘ, NA KTÓREJ JEST NAGRANE KTO ODPOWIADA ZA SMIERĆ JANIAKA PACJENTA SZPITALA POMNIK CHRZTU POLSKI W GNIEŹNIE. MIAŁO TO OBCIĄŻYĆ LEKARZA KARASIA, NA KTÓREGO HEN WYDAŁ WYROK MÓWIĄC: ,,MA ZNIKNĄĆ BEZ ŚLADU Z MOJEJ DROGI ŻYCIA”. TEN PSYCHOPATA, KŁAMCA, OSZUST SZANTAŻOWAŁ SYLWESTRA I RODZINĘ GROŻĄC SMIERCIĄ SYLWESTROWI, JAK NIE WYKONA JEGO POLECEŃ. PISAŁ SMS-Y DO SYNA Z GROŹBAMI CYTUJĘ: ,, NA TEJ PŁYCIE WSZYSTKO WIDAĆ KTO DRUKOWAŁ, DLATEGO MA WRÓCIĆ, TYLKO JA I INFORMATYK MA TAKI DOSTĘP DO SYSTEMU ŻEBY TO WYCIĄGNAĆ, ROZUMIESZ? ZAŁATWIŁEŚ MNIE NA AMEN. HEN NIE DAWAŁ ZA WYGRANĄ I NADAL PISAŁ OBMYŚLAJĄC SMIERĆ SYLWESTRA: ,,TO IDŹ DO TEJ BABY I ZLIKWIDUJ TEN WPIS W INTERNECIE. KOMU TO DAŁEŚ? TO NIE JEST BZDURA. JUŻ JEST POSTĘPOWANIE DYSCYPLINARNE PRZECIWKO MNIE. ROZUMIESZ KURWA ,ŻE STRACĘ WSZYSTKO I MI NIE KŁAM, BO TYLKO TY DOSTAŁEŚ PŁYTĘ A TERAZ PISZĄ W INTERNECIE CO NA NIE BYŁO. GDZIE JEST PŁYTA”. OBMYŚLIŁ PLAN ŚMIERCI SYLWESTRA I UKRYCIA PRAWDY. NAPISAŁ JESZCZE JEDNĄ GROŹBĘ DO SYLWESTRA CYT: ,, BĘDĘ MUSIAŁ IŚĆ NA POLICJE I POWOEDZIEĆ, ŻE MNIE SZANTAŻOWAŁEŚ. GROZILEM MOJEJ RODZINIE, KARY ZA TO, CO JEST OPISANE, ZACZYNAJĄ SIĘ OD MILIONA ZŁOTYCH I 8 LAT WIĘZIENIA, BO TO OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH”. DOPÓKI ŻYJĘ, JA OJCIEC SYLWESTRA, UDAM SIĘ WSZĘDZIE, BY SZUKAĆ SPRAWIEDLIWOŚCI I KARY DLA TEGO PSYCHOPATY. ILU LUDZI MA NA SUMIENIU TEN PSEUDO LEKARZ BEZ GRAMA EMPATII?

 • ZAPROSIMY PANIA GARGAS
  ZAPROSIMY PANIA JAWOROWICZ
  MOZE ONE POMOGA ROZWIAZAC LUB ZAWIAZAC SPOŁKI
  BY PACJECI CZULI SIE BEZPIECZNIE I NIE UMIERALI ZA KARE

 • Myślę, że pomoże w tym przypadku wizyta pani Jaworowicz oraz wizyta pani Gargas. Wizyty w trakcie załatwiania.

 • Czy to ta sama pani, która swego czas zasłynęła takim zarządzaniem Domem Dziecka, że wyleciała z hukiem?

Dodaj komentarz