Wydarzenia

Młodzież Wszechpolska Gniezno – „Kocham Polskę”

Nasze koło Młodzieży Wszechpolskiej z Gniezna przeprowadziło w dniach 14-16 lutego akcję noszącą nazwę „Kocham Polskę” w ramach, której mieszkańcom Gniezna, Wrześni, Trzemeszna, Witkowa, Jarocina, Orzechowa oraz Mogilna rozdawaliśmy plakaty oraz ekologiczne torby papierowe. Przy okazji, odwiedziliśmy także lokalne pomniki i mogiły poświęcone Powstańcom Wielkopolskim, aby zapalić na nich znicze i oddać hołd Bohaterom, w związku z rocznicą zwycięstwa powstania wielkopolskiego. Oficjalnie akcję rozpoczęliśmy konferencją prasową, którą zorganizowaliśmy 14 lutego na rynku w Gnieźnie. Tego samego dnia podchodziliśmy do mieszkańców Gniezna aby wręczyć im wyżej wspomniane podarunki oraz porozmawiać o Miłości, Narodzie i środowisku. Następne dwa dni poświęciliśmy odwiedzaniu okolicznych miejscowości, aby w nich również przeprowadzić tę akcję.

Akcja „Kocham Polskę” to ogólnopolska inicjatywa, którą jako Młodzież Wszechpolska prowadzimy co roku już od wielu lat. Zawsze związana jest ona z dniem 14 lutego. Jest to oczywiście data nieprzypadkowa, bowiem jest to dzień świętego Walentego, zwany także świętem zakochanych. Z przykrością jednak spoglądamy na jego postępującą komercjalizację, co w dzisiejszych czasach dotyczy już praktycznie każdego święta. Dlatego też, co roku w tym dniu, przypominamy Polakom o miłości do Ojczyzny przede wszystkim z dwóch powodów.

Pierwszym powodem jest oczywiście fakt, iż Polacy coraz częściej oddalają się od swego Narodu, zapominając przy tym o obowiązkach jakie wobec niego posiadają. My jako polska młodzież zwracamy więc im wszystkim uwagę oraz przypominamy o tym, że miłość do własnego Narodu powinna być jednym z priorytetowych uczuć w życiu każdego człowieka.

Drugim powodem jest wspomniana wcześniej komercjalizacja tego święta, która zdaje się już u niektórych ludzi przekształcać w komercjalizację uczuć. Natomiast nic tak dobrze nie obrazuje miłości bezwarunkowej, szczerej i bezinteresownej jak miłość do swojej Ojczyzny.

Myślimy więc, i mamy szczerą nadzieję, że nasza akcja przynajmniej części osób przypomina o miłości wobec Narodu a także wobec każdej innej wspólnoty czy też osoby.

W tym roku jednak postanowiliśmy poruszyć o jeden problem więcej jakim jest stan naszej polskiej przyrody. Bowiem znajduje się ona w stanie zagrożenia, które wynika z działalności ludzkiej.

Temat ekologii stał się w ostatnim czasie bardzo popularny, a właściwie to można by nazwać to zjawisko, z którym mamy do czynienia, swego rodzaju modą na bycie pseudoekologiem. Z przykrością spoglądamy na to, w jaki sposób wygląda obecnie prowadzona w Europie, w tym także w Polsce, ekologiczna narracja, która zamiast propagować realne działania na rzecz naszego środowiska sprowadza się do żałosnych i nic pozytywnego nie wnoszących strajków, masy pustych haseł, kłamliwych słów, oraz odwracania uwagi od prawdziwych problemów z jakimi mamy do czynienia. Jest to zatem narracja pseudoekologiczna, która jest tym bardziej odrażająca, że do prowadzenia tej ohydnej i fałszywej propagandy wykorzystuje się dzieci oraz młodzież szkolną, czego przykładem chociażby w Gnieźnie może być pseudoekologiczny strajk młodzieżowy zwany również klimatycznym, który odbył się 29 listopada roku 2019 i co gorsza, był on wspierany przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie, co jest zachowaniem wprost haniebnym i naszym zdaniem dyrekcja tej szkoły powinna ponieść konsekwencje wciągania swoich uczniów w tego typu żałosne, a zarazem tragiczne w skutkach incydenty.

My jako Młodzież Wszechpolska stanowczo sprzeciwiamy się takiej formie propagowania walki o nasze środowisko. My zamiast mówić co powinno być zrobione, po prostu to robimy, działamy, nie krzyczymy. Naszym narzędziem w walce o polską przyrodę jest czyn a nie puste słowo, które jest głównym atutem pseudoekologów.

W ciągłej trosce o nasze środowisko, regularnie organizujemy w Gnieźnie akcje polegające na sprzątaniu parków, lasów i ulic, edukacji najmłodszych w zakresie segregacji odpadów czy też zachęcaniu ludzi do korzystania z przedmiotów przyjaznych dla środowiska.

Dlatego też, w ramach tegorocznej edycji akcji „Kocham Polskę” organizowanej przez nasze koło, obdarowywaliśmy przechodniów ekologicznymi torbami papierowymi, gdyż już od dawna zwracamy uwagę na problem jaki stanowią torby plastikowe, które rozkładają się bardzo długo, natomiast w naszym mieście wiele obszarów zielonych jest nimi regularnie zaśmiecana.

Oprócz ekologicznych toreb rozdawaliśmy także plakaty będące głównym elementem promującym tegoroczną akcję „Kocham Polskę”. Przedstawiają one niektóre zagrożenia, których widmo wciąż wisi nad naszą polską przyrodą.

Zatem my, jako polska młodzież, apelujemy aby nasi Rodacy pamiętali o miłości do Ojczyzny a także o trosce o jej środowisko, która to z tej miłości powinna wynikać. Do współpracy z nami zapraszamy wszystkie osoby, którym nie jest obcy czyn zamiast potoku pustych słów.

Z wyrazami szacunku
Michał Ostrzycki

Dodaj komentarz